Veřejná soutěž o grafický návrh trička pro Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze

Obrázek uživatele Roman_Matousek

 

vyhlášená dle § 847 a násl. z.č. 40/1964 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů

 1. Vyhlašovatel:

Univerzita Karlova v Praze

součást Přírodovědecká fakulta, Albertov 6, 128 43 Praha 2

Akademický salát Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

2. Předmět veřejné soutěže:

 • Grafický návrh trička Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze splňující následující základní požadavky vyšetřovatele: 

 

vyhlášená dle § 847 a násl. z.č. 40/1964 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů

 1. Vyhlašovatel:

Univerzita Karlova v Praze

součást Přírodovědecká fakulta, Albertov 6, 128 43 Praha 2

Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

2. Předmět veřejné soutěže:

 • Grafický návrh trička Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze splňující následující základní požadavky vyhlašovatele: 

 •  Návrh musí vkusně a nápaditě reprezentovat PřF UK.
 • Návrh musí obsahovat logo PřF UK (viz. http://web.natur.cuni.cz/student/tagy/logo)

 • Návrh musí být v dostatečné kvalitě ve formátu PDF, PNG nebo SVG, CDR a může obsahovat 4 varianty pro sekce a případně pro dámy / pány (není podmínkou).

3. Další podmínky veřejné soutěže:

 • Soutěže se může zúčastnit každý student bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu studující na PřF UK v prezenční formě studia.

 • Zrealizován bude vítězný návrh.

 • Soutěžící zasláním svého návrhu do veřejné soutěže vyjadřují současně svůj neodvolatelný souhlas k tomu, aby v případě jejich vítězství ve veřejné soutěži vyhlašovatel využil jejich návrhy na tričkách, popř. i na dalších propagačních materiálech Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, a jejich návrh zaslaný do soutěže případně před použitím odpovídajícím způsobem upravil.

4. Ceny:

 • Cena pro vítěze soutěže činí 10 000,- Kč, cena za druhé místo činí 6 000,- Kč, cena za třetí místo činí 4 000,- Kč za. Polovina z výše uvedených částek bude studentům vyplacena jako účelové stipendium, za druhou polovinu uvedených částek si student bude moci koupit literaturu nebo jiné studijní materiály, jejichž cena mu bude zpětně proplacena na základě předloženého vyúčtování a daňových dokladů.

5. Lhůta a způsob podání návrhů:

 • Návrhy v elektronické podobě soutěžící zašlou nejpozději do 15. 5. 2009 na e-mailovou adresu předsedy Akademického senátu Romana Matouška (matouse4@natur.cuni.cz).

6. Posouzení splnění soutěžních podmínek a ocenění:

 • Na webu http://web.natur.cuni.cz/student/ bude probíhat představení a doprovodná anketa studentů, která bude předložena jako podkladový materiál komisi vybírající vítězný návrh.

 • Akademický senát jmenuje komisi, která posoudí návrhy zaslané do soutěže, určí vítěze a dále určí návrhy, které se umístily na druhém a třetím místě. Komise oznámí do 26. 6. 2009 vítěze, jehož návrh bude zrealizován. Komise může rozhodnout o tom, že žádný z podaných návrhů podmínky soutěže nesplnil.

PřílohaVelikost
Image icon soutez_trika_prf_plakat.jpg153.69 KB

Komentáře

Zdravím,
obávám se že link na logo fakulty nefunguje, hlásí 404 Nenalezeno.
Doufám že chyba není na mé straně, pokud na mé straně skutečně není, doufám v nápravu - rád bych se soutěže zúčastnil…

Ne, chyba není na Tvé straně, z nějakého záhadného důvodu ze stránek OVV (viz. link na logo) zmizel prakticky veškerý obsah. Logo lze nalézt i na http://www.natur.cuni.cz/student/logo a http://www.cuni.cz/UK-2535-version1-01UK10P.pdf Doufám, že to tam OVV rychle vrátí.

Pokud se nepletu loga na těchto stránkách jsou bez textu Facultas rerum naturalium, ale na OVV je logo i s tímto textem. Má tedy být použita verze s textem nebo bez? Jestliže s, lze stáhnout ještě někde jinde než na stránkách OVV? Moc dík.

Text se mírně liší fontem. Požádal jsem OVV o poslání loga a ony mi jej poslaly, za což jim děkuji. Fakultní logo naleznete na http://www.natur.cuni.cz/student/tagy/logo/ (první dva obrázky jsou od OVV, v příloze je i PDF verze).
Omlouvám se za zmatky, ale netušil jsem, že ze stránek OVV obsah tak náhle zmizí. :-)

—-
Sledujte aktuální dění okolo senátu: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/senat/

ahoj,
chtelo by to nejak priblizit graficke pozadavky na logo - predpokladam spravne ze se jedna o klasicky potisk tricek tohodle stylu? - cili jen jedna barva bez odstinu ?

Nijak speciálně jsme bližší podmínky vzhledu neřešili a asi to ani nemáme v úmyslu. Podmínka zakomponování loga vychází z toho, že tričko má ukázat příslušnost ke škole. Nic víc. Jak s ním autor naloží je čistě jeho věc. Asi nejpoužitelnější technikou je opravdu potisk, ale není to nutné. čekáme trochu více nápaditosti, než jen jednobarevný podklad a logo přes celou plochu, ale nechme se překvapit. :-) Pokud autor zná nějakou jinou techniku, jejíž pomocí lze relativně levně a jednoduše vyprodukovat větší množství triček, není v tom problém. Prostě, snažili jsme se podmínky pokud možno nespecifikovat, abychom nechali maximum prostoru tvůrčí invenci. Přičemž spoléháme, že autoři tuší, co je reálné.

—-
Sledujte aktuální dění okolo senátu: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/senat/

jeste otazecka
nevite jak se jmenuje font pouzity v logu fakulty (facultas rerum naturalium) ?

Dobry den, chci se jen zeptat jestli se bere Zivotni prostredi take jako sekce PrF UK ?

chemie , biologie , geografie , geologie a ?? zivotni prostredi ??.

diky moc

Hezký den,
dle fakultních předpisů ÚŽP není sekcí, nýbrž ústavem, de facto na úrovni katedry, jen nad ním není žádná sekce. Ale to pro nás vůbec není důležité. Termín “sekce” jsme asi měli dát do uvozovek. Šlo nám spíše o to, jestli má smysl dělat trička podle oborů, tedy jiné pro biology, chemiky, geology, … Nicméně pokud autor předvede skvělý návrh jednotný pro celou fakultu, který se bude líbit všem, bude to skvělé. Pokud máte pocit, že ÚŽP má mít vlastní variantu, navrhněte ji. Pokud ne, nic se neděje. Někdo by třeba mohl vymyslet jeden společný vzor pro geology, geografy i OŽP.
Omlouvám se za odpověď-neodpověď, nicméně není důvod to nějak explicitně stanovovat.

—-
Sledujte aktuální dění okolo senátu: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/senat/

Přihlásit se k odběru Comments for "Veřejná soutěž o grafický návrh trička pro Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.