Zpráva o exkurzi EGEA Praha - Český kras 2011

Obrázek uživatele Tomas Neumann

V pátek 21. 10. 2011 proběhla geografická exkurze Pražské pobočky EGEA. Akce probíhala formou komentovaného výletu ze Srbska přes Koněpruské jeskyně do Králova Dvora.

Sešlo se celkem 24 účastníku, nejvyšší zastoupení měli studenti prvního ročníku, což je zajisté pozitivní zpráva pro budoucnost. V úvodní části při cestě ze Srbska nám pozorování krajiny znemožnila mlha, o to větší pozornost jsme věnovali například černým skládkám a podobným nešvarům současného českého venkova. Následovala, bohužel ne příliš kvalitní prohlídka Koněpruských jeskyní. Další program, již zcela ve vlastní režii, obsahoval stručný výklad geologického vývoje oblasti a prohlídku lomů Kobyla a Zlatý kůň. Přesvědčili jsme se o velmi vysoké četnosti zkamenělin v místních devonských vápencích, inverzním reliéfu či přesmyku starších vrstev přes mladší. Následoval rozchod po skupinkách domů, ti, kteří nespěchali, protáhli své diskuze na téma geografie až do pozdních nočních hodin.

Fotodokumentace je přístupná na: https://picasaweb.google.com/114607552178507869411/CeskyKras2011

PS: doufám, že do příště přibude pár nových tváří :-)

Přihlásit se k odběru Comments for "Zpráva o exkurzi EGEA Praha - Český kras 2011" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments