MB170 S 97 Meziuniverzitní seminář (předmět si lze zapisovat opakovaně)

Meziuniverzitní seminář 2012 – Mohelenský mlýn
Meziuniverzitní seminář slouží k setkání studentů stejného zaměření z různých univerzit. Tvoří tak trochu přechod mezi seminářem na půdě jedné univerzity a malou konferencí. Studenti zde mají možnost porovnat svou práci s podobnými projekty z jiných pracovišť a vyslechnout si připomínky a podněty lidí, kteří s jejich výzkumem nejsou bezprostředně svázaní. V budoucnu se však mohou stát oponenty daných diplomových či disertačních prací. Na seminář přednostně jezdí studenti v posledním ročníku magisterského studia. Tento rok se seminář konal pod záštitou evropské unie a byl pojat také jako workshop především pro doktorandy s projekty zaměřenými na personalitu (osobnost) různých druhů zvířat. Kromě Jihočeské a Karlovy Univerzity zúčastnila také Univerzita Palackého v Olomouci.
Seminář proběhl jako součást projektu PROVAZ (PROpojení Vzdělávání A nových přístupů v Zoologicko-ekologickém výzkumu – od teorie k praxi – CZ.1.07/2.4.00/17.0138, www.provaz.ivb.cz) v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ je financován projekt PROVAZ (PROpojení Vzdělávání A nových přístupů v Zoologicko-ekologickém výzkumu – od teorie k praxi – CZ.1.07/2.4.00/17.0138, www.provaz.ivb.cz)
Meziuniverzitní seminář bývá tradičně spojený s pobytem na zajímavé přírodní lokalitě. Letos padla volba na Mohelenský mlýn nedaleko Brna, který se nachází nedaleko chráněné hadcové stepi.

Program seminářů LS 24

Program seminářů LS 23