Rektorský sportovní den UK se těšil zájmu studentů

Pod záštitou rektora Univerzity Karlovy Prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc. se uskutečnil Rektorský sportovní den. Převážná část sportovních soutěží se konala ve Sportovním centru UK v Praze-Hostivaři a zúčastnilo se jich 1370 studentů.

      V letošním školním roce organizačně celou akci zajišťovala Katedra TV Přírodovědecké fakulty. Již o časného rána probíhal florbalový turnaj, kterého se zúčastnily koedukované týmy z jednotlivých fakult. Florbal v odpoledních hodinách v centrální hale vystřídal turnaj v basketbale tříčlenných týmů (2 muži, 1 žena). Startovalo 15 týmů a až do poslední chvíle, kdy se rozhodovalo o vítězi, byla soutěž velice vyrovnaná. Turnaje v malé kopané se v letošním roce zúčastnilo 24 týmů (cca 200 hráčů). Hrálo se ve 4 skupinách po 6 týmech, 2 nejlepší týmy z každé skupiny postupovaly do play off. Nejlepší týmy se většinou rekrutovaly z řad tradičních účastníků RD, překvapením byl jen vítěz celého turnaje, nováček KFC. Příjemně překvapil i výkon DSG/1- mladých přírodovědců z 1. ročníku, kteří postoupili až do čtvrtfinále.
      V obou sálech na aerobik se uskutečnilo 10 lekcí zaměřených na aerobní cvičení (aerobik mix, aerobik dance nebo step - aerobik) a cvičení jako poweryoga,.Pilates, taebo břišní tance pod vedením zkušených lektorek. Jako intenzivní relaxaci po vydatném cvičení mohly studentky, ale i několik studentů, využít Akvaaerobik nebo volné plavání. V bazénu dopoledne probíhaly závody v plavání v klasické podobě: polohový závod nebo závod zdatnosti 25 m pod vodou s lovením puku a držení pomůcky nad hladinou a štafetový víceboj 4x25 metrů s pomůckou nebo 4x 25 m volný způsob. Na tenisových kurtech dopoledne bojovali o přeborníka Rektorského dne nejprve studenti a odpoledne proběhl turnaj pro zaměstnance University Karlovy. Na nedalekém golfovém hřišti součastně probíhal turnaj v golfu, o který byl mimořádný zájem a organizátoři museli dokonce hráče odmítat. Mnoho zájemců přilákal i tradiční orientační závod tentokrát ve formě skorelaufu (odstartovalo 53 závodníků). V letošní roce se uskutečnil i nový závod trail orienteering - závod pro tělesně postižené, otevřený pro širokou veřejnost. Do programu se organizátorům podařilo vložit i informaci o méně známých sportech, které si teprve hledají zájemce. Letos to byla například informace o hře Ultimate a Discgolf. Všichni, kdo měli chuť a zájem, si mohli "létací talíře" vyzkoušet v prostoru střediska v Hostivaři. Na Albertově se tradičně konal volejbalový turnaj. Turnaj se konal na hřištích UK MFF na Albertově za účasti 21 týmů složených ze studentů a zaměstnanců UK. Vítězem turnaje se stal tým KRUPICE (studenti FTVS), na druhém mistě skončili HROSICI (1.lékařská fakulta), 3. místo obsadil tým ALBER (přírodní vědy). Celý turnaj proběhl bez problému, za pomoci kvalifikovaných rozhodčích a za krásného slunečného počasí.
      I letos měl velký úspěch sjezd řeky Sázavy. Trasa vedla z Krhanic do Pikovic. I přes nižší stav vody se vše obešlo bez úrazu a všichni vodáci byli velmi spokojeni. V areálu Fakulty tělesné výchovy a sportu i letos se uskutečnily oblíbené atletické závody a lezení na umělé stěně. Atletických závodu se celkem zúčastnilo 25 studentů a dokonce i tři učitelé, většinou z FTVS. Závody se konaly za pěkného počasí a velmi příjemné atmosféry. Prvních deset závodníku bylo odměněno věcnými cenami. Ženy soutěžily dohromady s muži, ale jejich výkony se počítaly podle jiných tabulkových hodnot.Na příští rok chystáme částečnou obměnu netradičních disciplin
      V loděnici Přírodovědecké fakulty UK se sešli studenti se zdravotním postižením a měli zde možnost se věnovat různým sportovním aktivitám. V loděnici se zastavil i rektor Univerzity Karlovy Prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

      Panu rektorovi patří i poděkování za finanční zabezpečení celé akce.Poděkování patří také firmám, které darovaly hodnotné ceny pro vítěze jednotlivých soutěží a mým kolegům, bez kterých by taková velká sportovní akce nevznikla

V. Schatzová

 

Program, hodnocení, výsledky a Fotografie ze sportovních akcí:

Informace o jednotlivých sportovních akcích jsou postupně doplňovány.

 
Sportovní akce  

 

AEROBIK   hodnocení + fotografie
AKVA AEROBIK   fotografie
ATLETIKA   hodnocení
BASKETBAL   hodnocení + fotografie
CYKLISTIKA   hodnocení
FLORBAL   hodnocení + fotografie
FOTBAL   hodnocení + fotografie
GOLF   hodnocení + fotografie
JÍZDA NA KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH,
JEDNOKOLCE A LEHOKOLU
   
KORFBAL    
LEZENÍ NA UMĚLÉ STĚNĚ    
ORIENTAČNÍ BĚH   hodnocení - fotografie
PLAVÁNÍ   výsledky + fotografie
POSILOVNA    
SJEZD SÁZAVY    
SOFTBAL   fotografie
SPEEDMINTON    
SQUASH    
STOLNÍ TENIS   hodnocení + fotografie
TENIS   fotografie
TRAIL ORIENTEERING   hodnocení - fotografie
ULTIMATE, DISCGOLF   fotografie
VODNÍ SPORTY A CYKLISTIKA
ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH
  hodnocení
VOLEJBAL   hodnocení + fotografie
 
Adresy sportovišť...

 
Pořadatel Rektorského sportovního dne 2007
Katedra tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty
Univerzity Karlovy děkuje všem kolegům
a sponzorům za pomoc při organizaci celé akce.

sponzoři