Organická chemie

Obecné základní informace o oboru lze nalézt na fakultních stránkách věnovaných studijním oborům.

Aktuální informace o státních zkouškách a obhajobách závěrečných prací lze nálezt na stránkách studijního oddělení, včetně aktuálních termínů SZZk pro všechny obory

Na této stránce najdete aktuální informace (termíny, požadavky k závěrečným zkouškám a obhajobám), týkající se bakalářského i magisterského oboru Organické chemie.

Zde je také k dispozici templát pro bakalářskou práci, který lze použít i pro práci diplomovou. Obě práce se liší hlavně rozsahem. Obecné požadavky na závěrečné práce jsou k dispozici na stránkách fakulty, i jejich poslední aktualizace ve formě opatření děkana č. 08-2017, ze kterého templát vychází.

Upozornění: Můžete zvolit jednostranný nebo oboustranný tisk závěrečné práce. Práce většího rozsahu bude lépe tisknout spíše oboustranně, práce tenčí spíše jednostranně. Je ale třeba věnovat pozornost odlišnostem obou způsobů tisku. U oboustranného tisku by měla být titulní strana, prohlášení, poděkování, začátek obsahu, první stránky kapitol atd. vždy na pravé straně (tj. tak jak je to vždy u jednostranného tisku automaticky). Levá strana tedy může v některých případech zůstat volná, nicméně počítá se do číslování stránek. Pokud sázíte čísla stran k okraji stránky, musí být číslo strany vždy na vnějším okraji, nikdy se nesmí ocitnout u vnitřního okraje. Na oboustranný tisk je tedy nutné dokument přípravit.

Základní informace o okruzích ke státním závěrečným magisterským zkouškám jsou uvedeny v SIS, zde je jejich rekapitulace příp. upřesnění. Obecně platí, že rozsah znalostí vyžadovaných k závěrečné zkoušce z daného okruhu odpovídá rozsahu přednášky odpovídajícího předmětu.

Jsou k dispozici i formuláře pro oponentský posudek a pro posudek školitele bakalářské práce, které lze též použít jako předlohu na posudky diplomových prací (po změně v nadpisu).

Chemie - bakalářský stupeň

Tématický okruh 1 (TO1) - Organická chemie
Tématický okruh 2 (TO2) - Biochemie
Tématický okruh 3 (TO3) - Anorganická chemie
Tématický okruh 4 (TO4) - Analytická chemie
Tématický okruh 5 (TO5) - Fyzikální chemie

Jarní termín:

Termín kontroly studijních povinností: 25. 6. 2021

Termín pro přihlášení ke státní závěrečné zkoušce: 1. 3. 2021 - 21. 6. 2021

Termín odevzdání závěrečné práce: 21. 6. 2021, do 16:00 hodin

Termín obhajoby spojené se státními závěrečnými zkouškami:  1. 7. 2021 - 31. 7. 2021 (bude upřesněn).

Podzimní termín:

Termín kontroly studijních povinností: 27. 8. 2021

Termín pro přihlášení ke státní závěrečné zkoušce: 1. 6. 2021 - 8. 8. 2021

Termín odevzdání závěrečné práce: 23. 8. 2021 do 12:00 (sekretářce katedry organické chemie)

Termín obhajoby spojené se státními závěrečnými zkouškami:  1. 9. 2021 - 23. 9. 2021 (bude upřesněn).

Organická chemie - magisterský stupeň

Diplomová práce se vykonává na Katedře organické chemie.

TO1: Organická chemie
TO2: Organická syntéza
TO3: Metody interpretace struktury organických sloučenin

Jarní termín:

Termín kontroly studijních povinností: 20. 5. 2024

Termín pro přihlášení ke státní závěrečné zkoušce: 1. 3. 2024 - 17. 5. 2024

Termín odevzdání závěrečné práce: 17. 5. 2024, do 12:00 hodin (sekretářce katedry organické chemie)

Termín obhajoby spojené se státními závěrečnými zkouškami:  25. 5. 2024 - 7. 6. 2024

Podzimní termín:

Termín kontroly studijních povinností: bude upřesněn

Termín pro přihlášení ke státní závěrečné zkoušce: bude upřesněn

Termín odevzdání závěrečné práce: bude upřesněn