Letní dětský tábor Albeř 2022


 

Milí Albeřáci,

přihlašování na letošní tábor máme úspěšně za sebou, stále zbývá v rezervě několik volných míst na malé i velké louce. Zájemci se mohou hlásit mailem hlavnímu vedoucímu: frantal@natur.cuni.cz. Vzhledem ke změně ceníků za ubytování a stravu ve výcvikovém středisku v Albeři jsme byli nuceni upravit cenu tábora. Aktuální ceny najdete níže v textu. Přípravy na tábor jsou v plném proudu.

Přejeme všem příjemné těšení se na tábor :)

Za organizační tým
Lukáš Frantál

 
Více než padesátiletá tradice pořádání letních dětských táborů v Albeři je pro nás výzvou, jeho pokračování posláním a původní myšlenka zakladatelů a smysl pořádání závazkem.

Tábor i nadále využívá personálního a materiálního zázemí Katedry tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Na účast Vašich dětí se v roce 2022 již tradičně budou těšit:

Termín konání   2. - 17. 7. 2022

Odjezd: 2. 7. 2022,
sraz 9:30, odjezd v 10:00
Albertov 6, Praha 2
Přihláška na Velký tábor Přihláška na Malý tábor
Návrat: 17. 7. 2022,
odjezd z Albeře v 11 hodin
příjezd na Albertov asi 13:30-14:30

Mapa okolí tábora Cena:

Malý tábor (děti 7 - 11 let) 7 800 Kč.
Velký tábor (děti 12 - 15 let) 8 600 Kč.

Záloha 3 000 Kč do 31. 3. 2022
Doplatek do 10. 6. 2022
Samozřejmě je možné zaplatit rovnou celou částku.

Storno podmínky: po 5. 6. 2022 vracíme platbu bez výše zálohy (pokud není náhradník).
V závažných případech (např. úraz doložený zprávou od lékaře apod.) bude postupováno individuálně.

Tábor je určen pro děti ve věku 7-15 let (výjimečně 16 let po dohodě s vedoucím velkého tábora).
Kapacita tábora je 200 dětí.

Podmínkou účasti na táboře je absolvování 1. třídy ZŠ (děti si dokáží přečíst nástěnku, úkoly, vyhodnocení, mají určité sociální návyky).

Bankovní spojení: 2601381186 / 2010

Pro identifikaci platby prosím použijte následující údaje:

  1. variabilní symbol, který Vám byl přidělen při vyplnění přihlášky (prosím poznamenejte si ho, jmenné seznamy přihlášených s variabilními symboly z důvodů GDPR nezveřejňujeme).
  2. do vzkazu pro příjemce zadejte jméno dítěte - účastníka tábora.

Co je třeba zařídit před odjezdem, vybavení na tábor:

letní tábor Albeř

Pozor - je nutné mít s sebou:

 
Dětem na tábor můžete psát na adresu:

Výcvikové středisko Rektorátu UK
Letní dětský tábor
378 33 Albeř u Nové Bystřice

 
Prosíme, telefonujte jen v nejnutnějším případě. Věřte, že kdyby se vyskytl problém, dáme Vám okamžitě vědět.

Děti nejsou na táboře pojištěny proti úrazu a krádeži.

Povídání o Albeři:

letní tábor Albeř Letní dětský tábor, který má dlouhou, více než padesátiletou tradici, je určen pro děti ve věku 7 – 15 let (výjimečně 16 let) a koná se ve Výcvikovém středisku Rektorátu Univerzity Karlovy.

Děti jsou rozděleny do dvou skupin podle věku, tj. do tzv. malého tábora (7 - 11 let) a do velkého tábora (11 - 15 let). V rámci těchto dvou táborů jsou děti rozděleny do oddílů, z nichž každý má svého oddílového vedoucího a praktikanta.

Tábor disponuje díky využití zázemí výcvikového střediska ideálními podmínkami pro sportování - leží u rybníka Osika, k dispozici je fotbalové a softbalové hřiště, 4x volejbalový kurt, 2x tenisový kurt, hřiště na basketbal a florbal. Součástí vybavení je také 12x set pro windsurfing, pramice, horolezecká stěna, vybavení na stolní tenis a orientační běh.

letní tábor AlbeřAlbeř se nachází v krásném prostředí jižních Čech na Jindřichohradecku, nedaleko Nové Bystřice u česko-rakouského pomezí, v krajině nazývané „Česká Kanada“.

Letní prázdniny tak pro mnohé začínají právě zde. Program tábora je zaměřen na seznámení dětí s mnoha různými aktivitami – sportovními hrami (florbal, fotbal, basketbal, volejbal, přehazovaná, softbal, tenis), kanoistikou, windsurfingem, orientačním během, plaváním, turistikou, tábořením v přírodě a dalšími. Ke konci tábora jsou pořádány olympijské hry (v duchu starořeckých OH).

Bydlení, stravování: děti nocují po dvou ve stanech s podsadou, stravují se v místní jídelně 5x denně (k obědu i večeři jsou teplá jídla), zajištěn je pitný režim.

letní tábor Albeř Elán, nadšení, radost z pohybu a pobytu v přírodě jsou důležitější, než podávání vrcholných výkonů. Klademe důraz na to, aby si děti našly cestu ke sportu, který je bude bavit, osvojily si určité dovednosti spojené s pobytem v přírodě. Kamarádství, společné úsilí a kooperace v týmech jsou mnohdy cennější než individuální výkony.

Řada zkušených oddílových vedoucích, praktikantů, ale i vedoucích tábora (asistenti Katedry TV PřF UK, učitelé TV a dlouholetí účastníci LDT) na táboře doslova vyrostla. Pro mnohé z nich se stala každoroční účast na LDT Albeř samozřejmostí a srdeční záležitostí. Dobře víme, v čem tkví kouzlo tábora, a jsme připraveni ho odkrýt i dalším generacím dětí.

vedoucí tábora Informace pro účastníky:

Dotazy a připomínky zasílejte na kontaktní adresu.

Fotogalerie:

http://ldtalber.rajce.idnes.cz/.

 

[nahoru]