Výsledky 2. kola soutěže v poznávání starých map!

Dovolte, abychom vám poděkovali za práci, kterou jste odvedli při umisťování map. Bez vaší pomoci by digitalizované mapy byly jen obrázky přístupnými nejvýše v interních databázích vlastníků. Díky vám budou již brzy umístěny mimo jiné ve vyhledávači starých map oldmpasonline.org.

Na adrese http://www.staremapy.cz/vysledky/ probíhalo průběžné zobrazování výsledků soutěže.

Slíbili jsme, že první tři dobrovolníci a dobrovolnice budou oceněni. Tento slib nyní plníme a vyhlašujeme vítěze. Nejvíce bodů umístili soutěžící vystupující pod přezdívkami:

1. dedeon

2. Jaroslav Lehečka

3. jirásková

Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast v soutěži. Doufáme, že čas, který jste jim věnovali, vám přinesl nejen nové znalosti, ale že vás tato práce i bavila. Jistě jste si všimli velkého množství digitalizovaných map, které ještě zbývá zpracování. Budeme proto rádi, když budete v umisťování pokračovat i nadále.

Zároveň bychom Vás rádi upozornili, že v současné době stále zbývá zpracovat více než 22 000 map. Nově jsme pro Vás připravili možnost výběru mapy ke georeferencování dle vlastního výběru. Více na stránkách StaréMapy.cz.

 

 

 Průběh georeference Mapové sbírky UK v Praze