Elektronická přihláška k využívání služeb knihoven UK

Využívat služby knihoven UK mohou studující a pracující na UK (s pracovně-právním vztahem) a externí registrovaní uživatelé služeb. Další podmínkou je mít jeden z průkazů UK, který je možné získat v UK Pointu – Informačním, poradenském a sociálním centru. Jakmile máte k dispozici průkaz UK, můžete se zaregistrovat do knihoven UK vyplněním elektronické přihlášky.

Elektronická přihláška

Vyplněním přihlášky dáváte souhlas s dodržováním Knihovního a výpůjčního řádu Univerzity Karlovy (viz Dokumenty) a s poskytnutím osobních údajů. Před vyplněním elektronické přihlášky budete vyzváni k přihlášení přes Centrální autentizační službu UK (k přihlášení je potřeba znát své číslo osoby a mít platné heslo). Po přihlášení přes CAS se Vám zobrazí Vaše aktuální osobní údaje. Pokud Vaše kontaktní údaje nejsou aktuální, je nutné je před udělením souhlasu změnit v systému WhoIS (sekce Možnosti: Moje osobní a kontaktní údaje > Kontakty). Pro změnu trvalé adresy, je nutné navštívit studijní/personální odd. Vaší fakulty.