Účast na konferenci v Jihlavě

Stejně jako v předchozích letech se i letos na konci února konala tradiční konference Aktuální problémy cestovního ruchu, kterou organizuje Vysoká škola polytechnická v Jihlavě. Letos se jednalo již o 14. ročník. Jako téma tohoto odborného setkání byl vybrán „Cestovní ruch – příležitost pro venkov“. Od toho se odvíjela také náplň exkurze, která účastníky zavedla do Hospodářského dvora v Bohuslavicích u Telče, kde mj. chovají unikátní skupinu andaluských oslů.

Za naše výzkumné centrum vystoupili tři členové (Dana Fialová, Lukáš Nekolný, Jiří Vágner), kteří reprezentovali celkem čtyři příspěvky:

NEKOLNÝ, L. (2019): Zoo – cíl městského či venkovského cestovního ruchu?

BURDA, T., FIALOVÁ, D. (2019): Rozhledny a vyhlídková místa a jejich význam pro venkovský cestovní ruch (Majáky venkovského cestovního ruchu).

VÁGNER, J., FIALOVÁ, D. (2019): Vodní turistika – od romantiky po komerční cestovní ruch.

FIALOVÁ, D., KROGMANN, A., NENČÍKOVÁ, M., OREMUSOVÁ, D., ŠOLCOVÁ, L. (2019): Vnímanie turistickej urbanizacie v obci Veĺká Lomnica.

Na našem facebooku se můžete podívat na několik fotografií z této akce.