Výroční konference ČGS

V termínu od 8. do 10. září 2020 se konala Výroční konference České geografické společnosti, tentokrát s podtitulem Geografie pro udržitelný rozvoj měst a regionů. Hostitelské funkce se  ujala Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni.

Bohatý program plný přednášek a panelových diskuzí běžel až v pěti sekcích zároveň. Nechyběly ani exkurze, které umožnily zájemcům navštívit Virtuální laboratoř Fakulty pedagogické ZČU, Loosovy interiéry, či exkurze reflektující proměny centrální oblasti Plzně.

Za naše výzkumné centrum se účastnili čtyři členové, kteří zajistili tento program:

• Dana Fialová: moderace panelové diskuze Cestovní ruch
  • Jiří Vágner: předsedající sekce Cestovní ruch II
  • Tomáš Krajňák, Jiří Vágner: příspěvek Jak návštěvníci vnímají riziko terorismu v městském prostředí: rámcová analýza procházkových rozhovorů vyvolávajících strach
  • Lukáš Nekolný: příspěvek Zoo jako místo kvalitního a udržitelného vzdělávání

Fotogalerii z akce naleznete na našem Facebooku.