URRlab (Urbánní a regionální laboratoř) je pracovní skupina vědeckých pracovníků a pedagogů katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hlavním cílem pracovní skupiny je sdílení a diskuse témat vztahujících se k výzkumu a praktickým problémům měst, osídlení, regionálního rozvoje a příbuzných oborů z pozice sociální geografie.    

 

Vizitka výzkumného týmu URRlab ke stažení ZDE

 

Atlas   GIS   Vyuka

Projekty   Publikace   URRlab tým

Zprávy

09/02/17

Právě bylo online zpřístupněno anglické monotematické číslo Sociologického časopisu zaměřeného na současný vývoj urbánních studií ve střední a východní Evropě, jehož editory jsou Martin Ouředníček a Lucie Pospíšilová. Šest článků se zaměřuje na důležité změny a procesy, které měly nejvýraznější vliv na proměnu a vývoj urbánních oblastí v prostředí střední a východní Evropy. Více zde

09/02/17

Pro náš web hledáme správce/správkyni, který/která se orientuje v redakčním systému Drupal, má smysl pro dotahování úkolů do konce a bude mít zájem se o web starat v dlouhodobější perspektivě. Hlavní náplní práce bude správa webu, jeho rozvoj a spolupráce s IT oddělením fakulty. Dle dohody a vašich preferencí je také možné se podílet na úpravách a náplni webu. Více zde.

09/02/17

Na závěr roku 2016 vyšly hned dva články zpracované v kolektivu autorů z URRlabu. V Geografiska Annaler byl publikován článek Petry Špačkové, Niny Dvořákové a Martiny Tobrmanové o rezidenční spokojenosti suburbanitů. V anglickém čísle Demografie zas článek Lucie Pospíšilové a Jakuba Nováka o využití lokalizačních dat mobilních operátorů. Více zde.