Domů

Facebook

Dobrovolnické stáže

URRLAB OPĚT NABÍZÍ DOBROVOLNICKÉ STÁŽE!

Výzkumný tým Urbánní a regionální laboratoř zakotvený na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje je tvořen převážně mladými výzkumníky s výrazným zastoupením magisterských a doktorských studentů. Tým nabízí studentům a dalším zájemcům v průběhu jarních měsíců možnost dobrovolnické stáže.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

▪ Možnost nahlédnout pod pokličku fungování výzkumného týmu. Na čem pracujeme, můžete zjistit na www.urrlab.cz. Nejintenzivněji se věnujeme aktivitám spojeným s projekty financovanými Grantovou agenturou ČR, ale zabýváme se i dalšími činnostmi aplikovaného výzkumu, výuky a propagace geografie.

▪ Sdílení zkušeností (nejen) s výzkumem. Náš tým tvoří lidé v různé fázi profesní dráhy, s různými preferencemi ve výzkumu (a to jak tematickými, tak metodickými).

▪ Sdílené pracovní místo a podmínky pro práci v naší kanceláři v Legerově ulici.

▪ Vystavení potvrzení o dobrovolnictví. V případě dobře odvedené práce můžeme poskytnout referenci (např. pro Vašeho potenciálního zaměstnavatele).

▪ V případě dlouhodobější práce a vzájemné spokojenosti nabízíme i finanční odměnu a také perspektivu další možné spolupráce na výzkumných projektech nebo např. v magisterském či doktorském studiu.

▪ Možnost participovat na výsledcích výzkumu, zapojit se do publikační činnosti (mít svůj první článek).

CO OD VÁS OČEKÁVÁME?

▪ Chuť zapojit se do činnosti výzkumného týmu různými typy aktivit – od zajištění chodu týmu (a spíše administrativních a provozních aktivit) ke spolupráci na přípravě a průběhu výzkumu.

▪ Možnost věnovat těmto aktivitám zhruba 8 hodin týdně a přítomnost v kanceláři v Legerově ulici (popř. i na Albertově) a to od 1. ledna 2018 do 20. května 2018 (nebo dle dohody). Pracovní dobu si přitom můžete do značné míry určit sami podle svých preferencí a možností.

▪ Praktické využití své znalosti a dovednosti – např. organizační schopnosti, práce s pokročilými geografickými, grafickými a statistickými programy, správu a design webu, jazykové dovednosti, participaci na terénním výzkumu apod.

▪ Neočekáváme, že budete umět všechno, ale pokud něco umíte, budeme rádi, když nám to řeknete.

V současnosti URRlab nabízí dvě volná místa (proč to nezkusit ve dvojici). Pokud máte o dobrovolnickou stáž zájem, napište nejpozději do 15. prosince 2017 Nině Dvořákové (nina.dvorakova@natur.cuni.cz). Budeme rádi, když v mailu krátce uvedete, proč máte o stáž zájem a které své schopnosti můžete při práci uplatnit.

Pokud máte o spolupráci zájem, ale v současnosti nejste schopni splnit naše očekávání (zejména ta časová), dejte nám také vědět, ať víme, na koho se v budoucnosti můžeme obrátit.