Konference NAKI

Konference "Sociálně prostorová diferenciace českých zemí v historické perspektivě", kterou pořádá výzkumná skupina URRlab, se bude konat 4. června 2015 v prostorách Národní technické knihovny na Praze 6Konference bude zaměřena na multioborovou diskuzi a předávání poznatků sociálních a historických geografů, historických kartografů, pedagogů, sociologů, urbanistů a zástupců dalších příbuzných oborů. Diskutovány budou možné způsoby využití historických prostorových a statistických dat a jejich následná aplikace při vytváření novodobých mapových výstupů. Věnovat se budeme potenciálu získaných historických dat a jejich možnému využití ve výzkumech sociálních, ekonomických, demografických, historických, politologických a geografických souvislostí vývoje českého obyvatelstva v období od počátku Československého státu do současnosti (1918–2014). Součástí diskuze bude rovněž debata o možném přenosu získaných poznatků do středoškolské a vysokoškolské výuky. Více informací naleznete zde.