Nové projekty řešené PhD studenty a studentkami z URRlabu

Našim PhD studentům a studentkám se podařilo získat financování pro dva nové návrhy výzkumných projektů z programů GAUK a START. Gratulujeme!

Projekt Pavla FrydrychaMarie HorňákovéJana Sýkory a Niloofar Ghafouriazar se zaměřuje na zkušenosti, percepci a spokojenost s lokalitou bydliště v průběhu života.  Cílem projektu je srovnání rozdílů mezi skupinami obyvatel v různé fázi životního cyklu žijícími v různých typech rezidenčního prostředí (děti v suburbiích, mladé rodiny na sídlištích, starší dospělí ve vnitřním městě).

Projekt Adely Petrovic "Tváří v tvář gentrifikaci: měnící se identity dělnických čtvrtí pražského vnitřního města" si klade za cíl identifikovat změny v městském fyzickém a socio-kulturním prostředí, reflektovat jejich implikace a porozumět způsobu vytváření identit v měnících se čtvrtích na příkladu pražského Karlína a Smíchova.