URRLAB NABÍZÍ DOBROVOLNICKÉ STÁŽE!

Výzkumný tým Urbánní a regionální laboratoř zakotvený na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje je tvořen převážně mladými výzkumníky s výrazným zastoupením magisterských a doktorských studentů. Tým nabízí studentům a dalším zájemcům v průběhu jarních měsíců možnost dobrovolnické stáže.

Co vám můžeme nabídnout?

• Možnost nahlédnout pod pokličku fungování výzkumného týmu. Na čem pracujeme, můžete zjistit na našich stránkách v sekci projektů, ale i zde či zde. Nejintenzivněji se věnujeme aktivitám spojeným s projekty financovanými Grantovou agenturou ČR, ale zabýváme se i dalšími činnostmi aplikovaného výzkumu, výuky a propagace geografie.
  • Sdílení zkušeností (nejen) s výzkumem. Náš tým tvoří lidé v různé fázi profesní dráhy, s různými preferencemi ve výzkumu (a to jak tematickými, tak metodickými).
  • Sdílené pracovní místo a podmínky pro práci v naší kanceláři v Legerově ulici.
  • Vystavení potvrzení o dobrovolnictví. V případě dobře odvedené práce můžeme poskytnout referenci (např. pro Vašeho potenciálního zaměstnavatele).
  • V případě dlouhodobější práce a vzájemné spokojenosti nabízíme i finanční odměnu a také perspektivu další možné spolupráce na výzkumných projektech nebo např. v magisterském či doktorském studiu.
  • Možnost participovat na výsledcích výzkumu, zapojit se do publikační činnosti (mít svůj první článek).

Co od Vás očekáváme?

• Chuť zapojit se do činnosti výzkumného týmu různými typy aktivit – od zajištění chodu týmu (a spíše administrativních a provozních aktivit) ke spolupráci na přípravě a průběhu výzkumu.
  • Možnost věnovat těmto aktivitám zhruba 12 hodin týdně a přítomnost v kanceláři v Legerově ulici (popř. i na Albertově) a to po dobu 2-3 měsíců (po domluvě). Pracovní dobu si přitom můžete do značné míry určit sami podle svých preferencí a možností.
  • Praktické využití své znalosti a dovednosti – např. organizační schopnosti, práce s pokročilými geografickými, grafickými a statistickými programy, správu a design webu, jazykové dovednosti, participaci na terénním výzkumu apod.
  • Neočekáváme, že budete umět všechno, ale pokud něco umíte, budeme rádi, když nám to řeknete.

V současnosti URRlab nabízí dvě volná místa (proč to nezkusit ve dvojici). Pokud máte o dobrovolnickou stáž zájem, napište nejpozději 25. března Petře Špačkové (petra.spackova@natur.cuni.cz). Budeme rádi, když v e-mailu krátce uvedete, proč máte o stáž zájem a které své schopnosti můžete při práci uplatnit. Předpokládáme, že by stáž mohla začít od dubna a trvat do prázdnin (nebo podle dohody).

Pokud máte o spolupráci zájem, ale v současnosti nejste schopni splnit naše očekávání (zejména ta časová), dejte nám také vědět, ať víme, na koho se v budoucnosti můžeme obrátit.