Výuka geografie města v LS 2021/21 – přihlašování k předmětům

V blížícím se letním semestru URRlab nabízí dva předměty vyučované v angličtině a otevřené pro studenty zapsané ke studiu na UK, studenty programu Erasmus i pro další zahraniční studenty. K oběma předmětům se již lze přihlašovat v SIS. První lekce se uskuteční v týdnu od 15. února.

Urban Social Geography: Contemporary Issues je předmět určený studentům, kteří se zajímají o současné trendy a problémy v urbánní geografii. Předmět nabízí příležitost poznat městské jevy a procesy a porovnat je se situací v Praze a dalších evropských městech. Studenti se v rámci předmětu zúčastní přednášek, diskusí, skupinové práce, filmového semináře, exkurzí a příležitosti vyzkoušet si vlastní výzkum. Předmět je vyučován na Přírodovědecké fakultě UK ve čtvrtek od 9 hodin.

Discussion Seminar on Contemporary Urban Studies je nově vyučovaný předmět zaměřující se na porozumění jevů a procesů v současných městech, jejich analýzu a vysvětlení v lokálním kontextu a ve vztahu k různým aktérům ve městě. Hlavním cílem předmětu je podpořit kritické myšlení studentů a seznámit je s širokým spektrem urbánních problémů pomocí alternativních metod výuky. Předmět je vyučován na Přírodovědecké fakultě UK ve středu od 10:40 hodin.