URRlab (Urbánní a regionální laboratoř) je pracovní skupina vědeckých pracovníků a pedagogů katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Hlavním cílem pracovní skupiny je sdílení a diskuse témat vztahujících se k výzkumu a praktickým problémům měst, osídlení, regionálního rozvoje a příbuzných oborů z pozice sociální geografie.    

 

Vizitka výzkumného týmu URRlab ke stažení ZDE

 

Atlas   GIS   Vyuka

Projekty   Publikace   URRlab tým

Zprávy

22/11/16

V časopise Eurasian Geography and Economics právě vyšel článek diskutující důležité téma relevance západních teoretických konceptů pro výzkum postsocialistických měst. Martin Ouředníček v něm na příkladu Prahy poukazuje na omezenou schopnost některých západních konceptů vysvětlovat a predikovat vývoj ve specificky post-socialistických městských strukturách. Článek je součástí monotematického čísla, jehož editory jsou Slávka Ferenčuhová a Michael Gentile. 

10/11/16

V rámci našeho výzkumného týmu URRlab vyhlašujeme druhé kolo dobrovolnických stáží. Máte-li zájem nahlédnout pod pokličku fungování výzkumného týmu, zapojit se do výzkumu a třeba i participovat na výsledích, ozvěte se do 18. 11. Nině Dvořákové (nina.dvorakova@natur.cuni.cz). 

09/11/16

Srdečně Vás zveme na výstavu Dynamika sociálního prostředí a prostorová mobilita v metropolitních regionech České republikyVýstava je koncipována jako průřez řešením stejnojmenného projektu, představuje jak hlavní cíle a východiska projektu, tak zejména ukázky z empirických výzkumů a případoých studií a hlavní výsledky projektu. Výstava probíhá od 7. 11. 2016 do 31. 1. 2017 před Knihovnou geografie (Albertov 6, 2. patro).